Палчо е уапсен во Турција

МВР за вечерва закажа вонредна прес конференција поврзана со убиствата на Вања и Панче, откако се дозна дека на граничен поремин е фатен Љупчо Палевски, првоосомничениот за убиството на малата Вања и на велешанецо Панче, по кого беше распишана меѓународна потерница.

Засега е познат неговиот пат на движење, а тоа е Скопје-Белград-Турција преку Бугарија.

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва во 22.30 часот ќе се обрати пред медиумите.

Total
0
Shares
Поврзани објави