Почина Ирена од Крушево жената која падна во кома по убод од инсект

Ирена Богданоска од Крушево, на 09.08.2021 година, паѓа во кома после убод од инсект. Поради ова е пренесена во Систина во Скопје и се бореше за живот. За неа се собираа и донации. Ирена е мајка на две малечки деца

Нејзиниот татко Ѓоко Костоски член на групата Црешово топче ,денес на фб се прости од неа.

Почитувани роднини драги пријатели во овие тажни и тешки моменти чувствувам потреба да се заблагодарам на сите здраствени работници и на целиот народ кој се солидаризираше со нас во најтешките моменти на моите крушевчани , но за жал и покрај сите напори мојата ќерка Ирена ја загуби битката

Total
12
Shares
Поврзани објави