Пронајден мртов затвореник во „Идризово“ – отслужувал 11 годишна казна

50-годишен затвореник кој отслужувал затворска казна во Идризово бил пронајден починат утринава.

„ На 06.06.2023 во 03.55 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор Идризово било пријавено дека во просторија во полуотвореното одделение бил пронајден починат затвореникот В.Л.(50) од Скопје, кој издржувал казна затвор од 11 години.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција, велат од МВР.

Total
0
Shares
Поврзани објави