Русковска: Камчев ќе остане во притвор, а за Јанакиески постои ризик да избега

Бизнисменот Орце Камчев и понатаму ќе остане во притвор, одреден за случајот „Плацевите на Водно“, вели шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска.

-Одбраната го исполитизира случајот со тоа што викаше меѓународни набљудувачи. Јас лично сум немала притисок од било кого. Зборував во обвинителката за случајот и таа е апсолутно сигурно дека ако се пушти Камчев од притвор би избегал, рече шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција во гостувањето во Утрински брифинг.

Total
4
Shares
Поврзани објави