Русковска: Многу е жешко столчето, се надевам на победа, да победи правдата !

Пред малку во Советот на јавни обвинители пристигна Вилма Русковска, поранешен шеф на Обвинителството за гонење криминал и корупција . Таа дојде да гласа за шефовското место за кое конкурира.

Ако овие избори не бидат фер кога гласаат обвинители што да очекуваме од другите избори. Ако изгубам ќе признаам пораз. Очекувам да победам односно правдата да победи. Очекувам ако не сум избрана колегите да продолжат каде што застанав, голема е одговорноста. Многу е жешко столчето, не е само да си шеф туку и повеќе.

Total
13
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Нинџа со нови детали: Директорот на УБК му рекол “комуњарите сакаат да бираат претседател и во секој момент треба да биде прогласена воена состојба”

„За заедничка Македонија“, беше формирана од ВМРО-ДПМНЕ и имаше фиктивни водачи. На протестите на „За заедничка Македонија“ 80…