Се ожени Иван Иванов, синот на поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов

Синот на поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов, Иван Иванов се ожени со неговата вереница Јана, откако во октомври минатата година се верија.

На нивните инстаграм-профили, споделените фотографии зрачат со среќа, а може да се забележи церемонијата е направена интимно, во потесен круг на роднини и пријатели.

Total
11
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Видео – Младиот штипјанец Вили Илјов којшто на 29 август беше примен на бесплатно болничко лекување во Жан Митрев Клиника, денеска си оди дома

Младиот штипјанец Вили Илјов којшто на 29 август беше примен на бесплатно болничко лекување во Жан Митрев Клиника,…
Повеќе

Нотарски потпис, лична карта и не се плаќа – активистката Бранкица Димитровска и други собираат потписи лицата со попреченост да влезат во Парламент со независна листа

Активистката за правата на лицата со попреченост Бранкица Димитровска, заедно со други лица со попреченост, родители на деца…
Повеќе

ЕКСЛУЗИВНО: “Возилото е старо , пожарникарите пред пензија и така солзите си течат си течат”: oдговорен за опремата на пожарна со емотивна порака

По сообраќајката на противпожарно возило во Скопје во која тројца пожарникари се повредени на социјалните мрежи се појави…