Се ожени шеф Марк од „Брза кујна“: Со зурли и тапани и бакшиш на чело, семејна свадбена веселба на Камник

Готвачкото ТВ шоу „брза кујна“ за кратко време стана едно од најпопуларните телевизиски емисии од ваков формат. Натпреварувачите секојдневно се менуваат, водителките повремено, ама главните ѕвезди останаа исти: Шеф Никола и шеф Марк!

Двајцата врвниготвачи и забавувачи се неизоставен дел врз чија кулинарска умешностм вештина и знаење, ама и смисол за хмор и забава се темели шоуто, па затоа без било кој од нив нема ни добра храна, ни добра забава!

Ковид протоколите за свадби иако попуштија, сепак шеф Марк и Василка се решија за „скромна“ семејна свадбена веселба со најблиските роднини и пријатели, која ја одржаа на едно од најелитните скопски гастромномско-вински локалитети, Камник.

Total
5
Shares

USJE
Поврзани објави