Со 6 возила и 15 пожарникари изгаснат пожарот на „Пластичарска“

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат.

Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала со шест возила и околу 15 пожарникари.

Полицијата го затвори делот од скопскиот булевар „Никола Карев“ на потегот кон Бит Пазар каде што работат голем број на комерцијални објекти.

фото: Сител ТВ

Total
16
Shares
Поврзани објави