(ФОТО) Мајка со бебе падна во Вардар, ги спасија неколку млади момчиња

Mајка со своето дете се лизнала и паднала во реката Вардар, во близина на Музејот, дознава Алсат.

Мајката и детето биле спасени од неколку млади момчиња кои влегле во реката и успеале да ги извлечат.  Количката останала во реката.

Соопштено е дека и мајката и детето се добро и без сериозни повреди.

извор фото : Алсат телевизија

Total
8
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Зоја Бузалковска од ФДУ ја повика министерката Дескоска да каже што ќе направи за да ги отстрани неправилностите во изборите за ректор на УКИМ

На изборите за ректор на УКИМ што се одржаа вчера според податоците од Универзитетската изборна комисија од седумте кандидати најмногу поени освоил актуелниот ректор Никола Јанкуловски. Неколку дена пред изборите тројца од седумте кандидати се повлекоа, а Научно-наставниот и уметнички совет на ФДУ одлучи да не гласа на изборите