Фото: Невреме во Скопје искршени , откорнати дрвја извиткани канделабри

Невреме, проследено со обилни врнежи од дожд, силен ветар и грмежи, попладнево го зафати Скопје.

Засега нема информации за штети.

фото Досие

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Маж почина на Кеј

Утрово човек починал додека трчал на кеј, блиску хотелот „Александар Палас.“ На местото се пристигнати брза помош и…