ЦУК: Изгаснат пожарот на скопската депонија Дрисла

Пожарот на скопската депонија Дрисла“ набргу по избувнувањето е изгаснат од Противпожарната бригада на Скопје.

Од Центарот за управување со кризи велат дека набргу откако ја добиле информацијата дека чади на депонијата, пожарот е изгаснат.

-Утрово се појавил мал пожар на скопската депонија ’Дрисла’ кој набргу по избувнувањето бил изгаснат од страна на скопската противпожарна бригада, информираат од ЦУК.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Почина Амди Бајрам

На 64-годишна возраст денеска почина Амди Бајрам. Бајрам имаше проблеми со срцето и патеше од диабет, а посмртно…
Повеќе

Максим Димитриевски: Орденот што го добив “100 годишната од Првата светска војна” ќе му го вратам на Каракачанов со протесно писмо

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски на својот Фејсбук профил информираше дека ќе му го врати орденот на бугарскиот министер за…