15 починати ,над 1 000 нови заразени

Петнаесет починати од ковид-19 и уште 1.081 нови случаи од 6.802 тестирањa се регистрирани во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Починати се по 3 лица од Скопје (37,43 и 49), Куманово (46,55 и 63), Тетово (60,65 и 79) и Гостивар (53,69 и 77) и по едно лице од Струмица (52), Струга (43) и Кичево (77). Сите се починати во болнички услови.

Total
4
Shares
Поврзани објави