Денес најладен ден во септември , од утре потопло

Денеска со температури максимум до 17 во Скопје и 23 во Гевгелија ќе биде најладниот ден за овој месец. Од попладне и утре малку по малку времето ќе се стоплува и викендот температурите ќе се искачат околу 23 степени. Но во недела првично се очекува дожд. Овие два дена во соседството владеаа вистински бури а во Босна и херцеговина падна и првиот снег.

извор и фотографија: Meteopro.mk

Total
0
Shares
Поврзани објави