Денеска пронајден дедо Трајан жив и здрав

Дедо Трајан од Усје, кој вчера утрото исчезна, денеска е пронајден.

-Го најдовме дедо, добар е, само е исплашен, фала ви на сите, особено на човекот кој се јави од Аутомакедонија кај старата Стаклара, напиша неговиот внук Горан Илиев, кој вчера побара помош да се најде Трајан кој боледува од деменција.

 

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави