Дете силувало дете во скопски Чаир

Ноќва во 02.30 часот во Полициската станица Чаир, С.К. (33) од Скопје пријавил дека на 11.05.2019 година околу 21,30 часот на ул.„Б.Буна“, неговото малолетно дете Е.С. (13) било полово малтретирано од детето Ј.С., информира МВР.

-Според наводите на пријавителот, нападот престанал кога на местото на настанот се појавил братот на нападнатото дете, по што малолетникот Ј.С. побегнал- соопшти МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и расчистување на случајот.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Франција предлага барањата на Бугарија да се вклучат во преговарачката рамка на Македонија за влез во ЕУ ? – Мицковски бара средба на државниот врв

Додека се чека официјално да биде објавен предлогот на Франција за тргање на бугарското вето, медиумите во Бугарија…