Фото : Дотеран и тазе фарбан Боки 13 го донесоа кај Русковска

Бојан Јовановски, познат уште како Боки 13 првоосомничен за аферата „Рекет“ денеска првпат пред обвинител од Одделот за организиран криминал и корупција исказ. Тој стражарно беше спроведен од истражниот затвор „Скопје“ каде ги одлежува вторите 30 дена притвор кој му беа одредени по барање на ОЈО. Денес Бојан на кратко можеше да се види со среден стил и гардероба, иако неговиот адвокат Сашо Дуковски неодамна изјави дека Јовановски има нарушено здравје.

Бојан Јовановски во обвинителството за организиран криминал

Бојан неколку пати беше носен во болница поради интервенции заради проблем со стомакот. Тогаш направените фотографии и денес имаат разлика во бојата на неговата коса.

Бојан пред две седмици фотографиран во Клинички центар

Негов најнов стил пред да биде уапсен беше целесно плав во косата , како што се појави и денес пред Вилма Русковска. Стокмен дотеран Боки и на распит дојде облечен со стил и високо крената глава.

фотографиите се сопственост на republika.mk

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави