ФОТО : Кога дилерот си има фудбалски фан

Француската полиција заплени марихуана и кокаин спакувани во торби со налепници од фотографии на португалскиот фудбалски играч Кристијано Роналдо.

Офицерите за спроведување на законот во Марсеј конфискуваа една фунта (517 грама) марихуана и 50 грама кокаин по претрес во домот на дилерот на дрога.

Не постои поврзаност помеѓу заплената на дрога и фудбалската ѕвезда, полицијата продолжува да го испрашува дилерот кој беше уапсен во Марсеј.

Total
0
Shares
Поврзани објави