Фото : Премиерот Заев ги испрати фудбалерите на европско

Со упорна работа и храбро срце на терен можеш да бидеш дел од најголемите европски тимови. Фудбалерите од македонската репрезентација уште сега се наши победници и наша гордост. 🇲🇰❤️

Пред полетувањето кон Букурешт, Романија им посакав успешен настап на #ЕУРО2020, среќа, добра тимска игра, фер плеј и да продолжат со успесите со кои веќе испишуваат нови страници во историјата на македонскиот фудбал, пласирајќи се на Европското првенство.

Total
0
Shares
Поврзани објави