ФОТО: Реакцијата на Дејан Ловрен по упадот на терен на активисти на Pussy Riot

На почетокот на вториот дел од финалето во фудбал и резултатот од 2: 1 за Франција, на теренот упаднаа група луѓе облечени како полицајци. Еден од нив се обиде да го гушне Дејан Ловриќ , но нему ова не му се допадна и го оттурна од себе и помогна полицјата да го одвлечка од теренот. Одговорноста за овој инцидент ја презаема активисти на анархистичката група Pussy Riot.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Загина 28 годишен моторџија

Скопјанец загина во сообраќајка кај Катланово, дознава 24 Инфо. Според неофицијални информации, сообраќајната несреќа се случила околу 13…