ФОТО вест: Ги снема глутниците кучиња од Плоштадот во Скопје

Дали поради дождот се засолнаа или Град Скопје ги собра кучињата од Плоштад се уште немаме одговор. Денеска Плоштадот е празен и околу не може да се забележи ниту едно куче.

Во овој дел од градот живееа цела глутница кучиња за кои скопјани се жалеа дека ги напаѓаат.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Ангеловска-Бежоска: Најверојатно ќе направиме умерена нагорна ревизија на инфлацијата

Гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска најавува умерена нагорна ревизија на проектираната инфлација од 2,2 проценти. Во изјава за медиумите, Ангеловска-Бежоска рече дека со оглед на движењето на…
Повеќе

Кривична пријава за Маленко

Претседателот на Националната пливачка федерација, Александар Филипчев поднесе кривична пријава за Маленко поради измама и злоупотреба. Бранувањата во…