Грчко фрапе на снежна плажа, видео од Солун

Деновиве обилни врнежи од снег невообичаени за Солун и краците ги изненадија и израдуваа Грците. Некои од нив не се откажаа од познатото грчко фрапе а граѓаните на Солун уживаа во снегот покрај море.

Total
0
Shares
Поврзани објави