Кабел од бандера се скинал и запалил куќа во Визбегово

Кабел од бандера се скинал и паднал врз покрив од куќа во скопското село Визбегово.

Кабелот предизвикал пожар во кој биле опожарени кровната конструкција и вториот кат од куќата.

Случајот во полиција го пријавил сопственикот. Повредени лица нема, а скопските пожарникари успеале да го изгаснат огнот.

фото архива

Total
0
Shares
Поврзани објави