Убиено момче во струшко по кавга за дрва

Дваесет и три годишно момче од струшкото село Поум доцна попладнево е застреало поради кавга за дрва.

Охридската полиција соопшти дека У.В. од истото село пукал кон момчето кое починало и кон уште едно лице. ранетиот е во болница.

У.В. кој пукал сам се предал во полициска станица во Струга.

Total
0
Shares
Поврзани објави