Моторџијата и сопатничката кои настрадаа кај “Млечен” се сопружници

Според последните информации на dosie.mk во тешката сообраќајка кај Млечен во Скопје тешко повредените моторџија и жена се сопружници. Живеат во Скопје, а се тетовчани.
Возачот работел во приватна фирма во Скопје, а сопругата е адвокaт. И човекот кој ги удри е од Тетово и со тетовски автомобил регистриран на приватна фирма.
По силниот удар прв во болница бил однесен сопругот, а потоа и жената која неподвижно лежела неколку метри подалеку од сообраќајката се уште со кацигата на глава, но со тешка повреда на ногата и отвроена фрактура. Веднаш биле внесени во операциона сала и лекарите се борат да ги спасат.

Total
0
Shares
Поврзани објави