ВИДЕО : Обоен и оживеан нем филм од Првата светска војна

https://www.facebook.com/bbcnews/videos/313665189218019/

Видеото е дел од оживувањето на нем фирлм од Првата светска војна. Ова ремек дело го работи режисерот на Господарот на прстените, Питер Џексон.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

(Видео) Параглајдерист се заглави на дрво во близина на Љубаништа, интервенираше Планинската спасителна служба од Охрид

Вчера, оперативниот центар на Планинската спасителна служба при Црвен Крст Охрид бил алармиран од посетител на плажата во…