Обвинет од судење однесен со брза помош, откако слушна дека ќе му се суди за убиство на Села

Алекасандар Јаневски Тошта во возило на Интна медицинска помош е однесен во болница откако се онесвести во судница. По соопштувањето на обвинителството дека нему ќе му се суди за обид за убиство на пратеникот Зијадин Села тој на судијката и рече: „Зошто ме судите за убиство во обид кога се знае кој го кренал телефонот од горе. Ме судите зашто сум основач на ВМРО“, кажа Јаневски.

фото : novatv.mk

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Наќевски го праша Заев дали пред мајките го споменал и името на Трајко Вељановски и што рекал за него? – Не поседувам, ниту сум видел било какви докази за негова инволвираност, освен неточни писанија од квази новинари

Во продолжение од судскиот процес Монструм родителите на убиените деца го прашаа Заев за имињата и вмешаноста на…