Ослободителна пресуда за Зоран Заев

Ослободителна пресуда за случајот „Поткуп“, во кој беше обвинет премиерот Зоран Заев изрече судијата Даррко Тодоровски од Кривичниот суд. Судијата Тодоровски образложи дека обвинителството не докажало вина кај Заев кој беше обвинет дека барал поткуп од струмички бизнисмен.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Рекет се суди незаконски?

Бранителот на првообвинетиот Бојан Јовановски, Сашко Дуковски рече дека моменгалниот состав на судечкиот совет во “Рекет” е незаконски.…