Осомничениот за убиството на Саздо екстрадиран во Македонија

Осомничениот за убиството на Никола Саздовски е екстрадиран и сега е достапен за органите на прогонот во Македонија.

Од МВР за медиумите потврдуваат дека лицето Ј.Љ е екстрадирано. По него беше распишана потерница, а го фатила германската полиција.

21 годишниот на 29 јуни 2018 година веднаш по убиството избега од Македонија.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави