Пејачот на групата „Продиџи“ пронајден мртов

Кејт Флинт, пејачот на популарната група „Продиџи“ е пронајден мртов во својот дом во Англија.

49-годишниот Флинт е пронајден утринава околу 8 часот, а причините за смртта не се познати.

„За жал 49-годишен маж е проглассен за мртов. Се чини дека се работи за природна смрт. Телото е испратено на обдукција“, изјави британската полиција.

Total
0
Shares
Поврзани објави