Пензионер ја претепал жена му и побегнал

Во 15,00 часот во СВР-Велес, 49-годишниот С.С. од Велес пријавил дека истиот ден околу 14,50 часот во куќата на неговите родители, ја затекнал неговата мајка, 74-годишната Д.С. со повреди нанесени од сопругот. Се работи за 74-годишниот Л.С. Жената била пренесена во Општата болница во Велес. Се преземаат мерки за пронаоѓање на Л.С. и расчистување на случајот.

извор МВР

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Кривична пријава за Маленко

Претседателот на Националната пливачка федерација, Александар Филипчев поднесе кривична пријава за Маленко поради измама и злоупотреба. Бранувањата во…