Почина Амди Бајрам

На 64-годишна возраст денеска почина Амди Бајрам.

Бајрам имаше проблеми со срцето и патеше од диабет, а посмртно ќе му биде направен и тест за Ковид 19, за што му е земен брис.

Смртта на Бајрам била констатирана во болницата Жан Митрев, каде семејството прво се обратиле за помош.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави