Почина Зафир Хаџиманов

Македонскиот пеач и композитор Зафир Хаџиманов почина на 77 годишна возраст.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Го убила мажот со секира

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека извршило кривично дело…