Резултати од првата “Твитер” битка по правата дебата за Претседател

Повеќе од 60 отсто од одговорите на прашањето „Кој е победник на првата дебата“, кое новинарот Боби Христов го постави на „Твитер“ синоќа, велат дека тоа е Гордана Силјановска Давкова.

извор: Република.мк

Total
0
Shares
Поврзани објави