Скопје се стемни од прашина

Веќе еден час во Скопје дува силен ветер, токму како што и утринава најавивме. Надвор температурата нагло опаѓа но луѓето едвај се движат најмногу поради прашината која како облак се крена над градот. До вечер времето ќе биде ветровити утре ладно , а на највисоките планински врвови ќе падне и првиот снег кој брзо ќе се стопи.

Total
0
Shares
Поврзани објави