Тригодишне дете ја победи болеста и насмеан се врати дома

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави видео од малиот Реџеп кој успеал да ја победи болеста и насмеан си заминал од Детската клиника.

„Реџеп ја победи болеста!Реџеп има само три години и ги направил трите најважни работи во животот: храбар е, не плаче и ја победи болеста! Му посакувам секогаш да е жив, здрав и насмеан“, напиша Филипче.

Тој им честита на вработените од Детска клиника за третманот на пациентите.

„Гордост сте“, ги пофали Филипче. 

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Почина бебе родено дома

Во Полициската станица Крушево од Итната медицинска помош Крушево вчера во 01,30 часот било пријавено дека во куќата…