Убиен тригодишниот син на политичар во Киев

Тригодишениот син на политичар е застрелан синоќа кога непознати напаѓачи пукале на автомобил „ренџ ровер“ на градски советник. Возилото го управувал Вјачеслав Соболев, бизнисмен и пратеник на регионалниот совет.

Напаѓачите се обиделе да го застрелаат Соболев преку страничниот прозорец на возачот, но кушумите завршиле во неговиот син. Тригодишнто дете починало во брза помош на пат кон болницата, јавуваат локалните медиуми.

Total
0
Shares
Поврзани објави