Видео: Гори куќа во Бутел, ЕВН исклучува струја низ цела населба

Вистинска драма вечерва се одвива во скопски Бутел, каде гори куќа, дознава 24 Инфо.

На терен се две возила на противпожарната бригада, како и тимови на ЕВН кои ја исклучуваат струјата низ населбата.

Пожарникарите се борат да го локализираат пожарот за да не се прошири на соседните куќи на улицата Андре Мазон. Во меѓувреме е побарано засилување од две нови возила.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Загина 28 годишен моторџија

Скопјанец загина во сообраќајка кај Катланово, дознава 24 Инфо. Според неофицијални информации, сообраќајната несреќа се случила околу 13…