ВИДЕО: Косовски автобус удира во бензиска пумпа има загинати

Косовските медиуми известуваат за две жртви и еден повреден кој се бори за живот откако автобус влета во бензиска пумпа. Возачот на автобусот се обидел да избегне судир со друго возило и завршил во делот од пумпата каде патниците одмараат. Автобусот сообраќал на релација Приштина Урошевац.

Total
0
Shares
Поврзани објави