ВИДЕО: Тетовските православни гробишта затрупани во ѓубре

Утринава читатели на dosie.mk од Тетово шокирани од глетката пред православните гробишта ни испратија две кратки видеа. На влезот е направена мини депонија од која се шири страшна реа. За да се дојде до гробиштата мора да се помине од таму. а смрдеата е неподнослива. Денеска недела гробиштата се попосетени. Не е јасно зошто градските власти и Комунална хигиена не го собрале ѓубрето кое освен што смрди е голема опасност за загадување на околината и предизвикување заразни болести.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

МВР потврди: Трите лица се пронајдени починати во автомобилот марка BMW кој беше извлечен од Лепенец во деноноќната акција на тигрите

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека денеска (18.06) од страна на полициски службеници од Специјалната антитерористичка…