Загина 157 патници во авонска несреќа

Нема преживеани во авионската несреќа на компанијата „Етиопија ерлајнс“, кога утрово се сруши авион со 157 патници и членови на екипажот, соопшти националната телевизија.

„Во авионот имало патници од 33 земји“, наведе државната телевизија.

Авионот се сруши шест минути по полетувањето од аеродромот во Адис Абебе, соопштија од авиокомпанијата.

„Боинг 737“ беше на редовен лет од Адис Абебе до Најроби, а причините за несреќата не се познати.

Total
0
Shares
Поврзани објави