Законот за амнестија на ВМРО-ДПМНЕ за настаните од 27 април Собранието го одби

Со 25 гласа за 59 против од 84 пратеници Собранието го одби предлог законот на ВМРО ДПМНЕ за амнестија на учесниците на настаните од 27 април. Во образложението на предлог законот од партијата истакнаа дека со овој закон би се постигнал прв чекор кон помирувањето во Република Македоноја. За овој закон и Владата даде негативно мислење.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Почина работник во фабрика

Четириесет и петгодишен кумановец Б.В. починал утрово во Фабриката за заварени цевки и профили во Куманово, откако бил…