Земјотрес во Албанија ја стресе и Македонија

Земјотрес со магнитуда од 5.2 степени според рихтеровата скала точно во 9 часот по локално време ја погоди Албанија.

Земјотресот со помала јачина беше почувствуван во западните делови од Македонија.

Се работи за земјотрес на само 2km длабочина. Засега нема информации за штети и повредени лица во Албанија.

Total
0
Shares
Поврзани објави