Земјотреси во Грција Турција и Малта

Како што објавија грчките медиуми, изутрината Грција ја погоди земјотрес со јачинаод 4,9 степени според Рихтер. Епицентарот бил во подрачјето на Пелопонез. Денеска се измерени уште неколку потреси во регионов. Турција се стресе со 4,4 степени по скалата на Рихтер, а послаб земјотрес регистриран е и на Малта.

Total
0
Shares
Поврзани објави