ВИДЕО: Жителите на Ѓорче попладне на протести по прегазувањето на дете

Жителите на скопската населба Ѓорче Петров попладне за 18 часот закажаа протести и блокирање на улиците по прегазувањето на десет годишно дете во нивната населба. Сообраќајката се случи вчера, а детето е со тешки повреди во болница. Жителите реагираат дека во населбата се вози брзо нема добра патна сигнализација и сообраќајка полиција.
На видето атмосферата од синоќа по сообраќајката, позајмено од а1он.мк.

Total
0
Shares
Поврзани објави