Автомобил во Берлин влета во група луѓе – еден загинат

Едно лице загина, а осум се повредени кога автомобил влета во група луѓе во центарот на Берлин, соопшти денеска противпожарната служба на градот.
Портпаролката на полицијата изјави дека возачот бил приведен на лице место откако автомобилот излетал пред продавницата по прометната шопинг улица Тоенциенштрасе.

Сè уште не е јасно дали несреќата била намерна, соопшти полицијата. На лице место се распоредени десетици полицајци.

Total
18
Shares
Поврзани објави