(Видео) Андреа – нашиот претставник на евровизија

Андреа Коевска е овогодинешниот евровизиски претставник на Македонија.

Во конкуренција од шест композиции,„Circles“ доби најголем број гласови од жири комисијата.

Андреа со пeсната „Circles“ на 66-то издание на „Евросонг” ќе настапи во втората полуфинална вечер на 12-ти мај, а финалето е закажано два дена подоцна, односно на 14-ти мај.

Манифестацијата ќе се одржи во арената „Пала Олимпико” во Торино.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Саксија – пази дупка!

Совесен жител на општина Центар односно во населбата Дебар маало поради опасна и длабока дупка во афалтот ставил…