Видео: Гори шумата пред Велес

Повтроно пожар на падините на шумата помеѓу Скопје и Велес. Според очевидци се шири голем чад , но на патот и во околината не е видливи присуство на екипи за гасење на пожарот.

Теренот е доста тежок за пристап, дува ветер и пожарот брзо се шири. Засега нема информации дали се интервенира не терен.

локацијата каде гори густа шума

фото видео сопственост на Досие.мк

Total
1
Shares
Поврзани објави