ВМРО-ДПМНЕ на голем митинг пред Влада : Премногу е !

Под мотото: Премногу е, најголемата опозициона партија во Македонија, ВМРО- ДПМНЕ вечерва одржува голем протест за промени, пред зградата на владата.

Десетици илјади граѓани од целата држава, членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ и нивните коалициони партнери, се собираат пред владата каде се очекува обраќањето на лидерот на партијата, Христијан Мицкоски.

Total
5
Shares
Поврзани објави