Воен авион со нуклеарен материјал се урна во Америка, загинаа пет лица

Воен авион со нуклеарен материјал се урна во Америка, загинаа пет лица

Воен авион со нуклеарен материјал се урна во Калифорнија, САД, при што загинаа најмалку пет лица.

Авионот се урнал во Империјалниот округ во близина на автопатот 78, според прелиминарните извештаи.

Официјални лица веруваат дека најмалку пет лица биле во авионот во моментот на падот. Четири лица загинаа, а едно се води како исчезнато.

Се претпоставува дека сите пет патници се мртви, напиша на својот Твитер репортерот на Фокс 5, Малик Ернест.

Не е познато што ја предизвикало несреќата или каков нуклеарен материјал имало во товарот, пренесе Аваз.ба.

makfaks.mk

Total
21
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Гранатиран центарот на Харков

Советникот на министерот за внатрешни работи на Украина Антон Герашченко утринава соопшти дека руските сили го гранатирале Плоштадот…