Во Кина жена преживеа под урнатини 6 дена

Спасувачи во градот Чангша во средишна Кина извлекоа жива жена од урнатините на зградата, којашто се урна речиси шест дена претходно, објавија денеска државните медиуми.

Засега неименуваната жена е 10-та преживеана по несреќата.

При уривање на зградата загинаа пет лица, а десетици се водат како исчезнати. 

Total
19
Shares
Поврзани објави